| DeeaOcHiSoRyCaPrUi a întrebat:

Buna :*! As dori sa imi cumpar si eu un Samsung galaxy s3 mini dupa net la un pret mai bun. Intrebarea este: e vreo problema daca e fara factura? Adica nu e original de nu il da cu factura sau ce? Ca asta nu am inteles. Vreau sa precizez ca telefonul este nou si cu garantie, deci nu este second hand.

Răspuns Câştigător
| En3Rgi a răspuns:

Cam ciudat ca e doar unu in stoc nu? Si cica acest produs poate fi returnat in 3 zile. Vrajeala.

| DeeaOcHiSoRyCaPrUi explică (pentru En3Rgi):

Mda... asa o fi. Acum m-am hotarat. O sa-mi cumpar telefon de la telefonultau.eu. Aici cica sunt cele mai ieftine telefoane si presupun ca da si cu factura dar numai daca ma duc la ei la sediu.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca il cumperi de la o firma legala sau de la o persoana fizica.
Daca este de la o firma legala atunci ar trebui sa-ti dea factura.
Daca este de la o persoana fizica pot fi mai multe ipoteze: este furat, a pierdut factura ori nu ti-o da ca sa nu vezi cat este de vechi.

| En3Rgi a răspuns:

Poate il primesti stricat...zic si eu.Adica nu poti sa ai incredere in ce cumperi de pe net.Du-te le Orange sa iei unu nou nout.

| DeeaOcHiSoRyCaPrUi explică (pentru En3Rgi):

Poi din moment ce nu e second hand presupun ca nu am cum sa il primesc stricat. thinking si daca il iau de la Orange, Vodafone sau din alt magazin e mai scump.

| En3Rgi a răspuns (pentru DeeaOcHiSoRyCaPrUi):

De unde poti fi sigura ca nu e second hand? Ti-am zis ca nu poti sa ai incredere in internet(doar daca scrie nu inseamna ca e adevarat). Dami si mie site-u sa vad ce e pe acolo.