| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa imi cumpar un telefon mobil.Telefonul este Nokia 250 Lumia.Rezolutii foto:2592 x 1936 Rezolutie video:1280 x 720. Face pozele si filmarile clare? Sistem de operare:Windows Phone 8.Capacitate:8 GB.Deci este bun? Ma intereseaza mai ales sa faca pozele si filmarile foarte clar. Uita-ti mai multe detalii(nu e obligatoriu sa le cititi):
Smartphonebig grinaTouchscreenbig grinaTastatura QWERTY:NuTip tastatura:StandardRetea:3G: 850 / 900 / 1900 / 2100
2G: 850 / 900 / 1800 / 1900Dual Sim:NuModel Procesor:Snapdragon S4 Dual CoreProcesor (MHz):1000Culoare:NegruDimensiuni (W x H x D mm):64 x 119.9 x 9. 9GPSbig grina, cu A-GPSGreutate (g):124Sistem de operare:Windows Phone 8Tip SIM:MicroSIM
Memorie
Slot memorie (tip):MicroSD (pana la 64 GB)Capacitate:8 GB
Afisaj
Tip display:TFTRezolutie (pixeli):480 x 800Numar culori:16MDiagonala display (inch):4
Conectivitate
GPRSbig grinaTehnologie Bluetooth:v3. 0Tehnologie wireless:802.11 b/g/nNFC:NuUSB:v2. 0Porturi:MicroUSB
Jack 3.5 mm
Foto video
Rezolutie senzor (Mp):5Rezolutii foto:2592 x 1936Rezolutie video:1280 x 720
Alimentare
Durata convorbire:2G: 14 oreDurata in regim de asteptare:3G: 360 oreCapacitate (mAh):1430
Comunicare
Mesagerie:SMS / MMSBrowsingbig grinaE-mailbig grina
Multimedia
FM radio:NuRedare video:Mp4
WMV
AVI
3gp
3G2
M4V
MOVRedare audio:ASF
MP4
AAC
AMR
MP3
M4A
WMA
3GP
3G2
Altele
Senzori:Senzor de lumina ambientala
Accelerometru
Senzor de proximitateAltele:Calendar
Alarma

Răspuns Câştigător
| FrumoasaFata a răspuns:

Eu am acum un Nokia lumia 610 si e bun dar vreau sa imi iau si eu un Nokia lumia 520 am facut comparare si da are o camera mai buna chiar daca nu are led flesh si daca are windows 8 face totul adica eu am pe al meu 7.8 si nu am toate aplicatiile si mai am un HTC 8x cu windows 8 in care am mii de aplicatii. Si filmeaza hd la rezolutia de 720 deci ia-l

8 răspunsuri:
| Apocaliptic a răspuns:

Sigur nu e Nokia Lumia 520?

| chioscuta a răspuns:

Asa ar trebui pentru ca este un telefon nou si performant

| AlexandraPreda a răspuns (pentru Apocaliptic):

Ba da.E Nokia Lumia 520

| AlexandraPreda a răspuns (pentru FrumoasaFata):

Multumesc :* Deci nu voi avea nici o problema cu camera si pozele vor fi clare 100%? Si filmarile?

| Apocaliptic a răspuns (pentru AlexandraPreda):

Rezolutia senzorilor e buna. Face poze FullHD si filmeaza HD, dar pe telefon nu o sa vezi asta pentru ca rezolutia display-ului nu este HD si nici pe departe FullHd.

| AlexandraPreda a răspuns (pentru Apocaliptic):

Aha.Multumesc.Dar daca le descarc pe laptop se vor vedea bine?

| Apocaliptic a răspuns (pentru AlexandraPreda):

Si pe telefon le vezi bine, numai ca nu HD(sa nu mai zic FullHD). Daca le descarci si laptop-ul are rezolutie mare a ecranului(Hd sau FullHD) da.

| FrumoasaFata a răspuns (pentru AlexandraPreda):

Da full hd eu chiar vreau sa mi-l iau e chiar un smartphone bun