| Florin_Darastean_1993 a întrebat:

Bună, aș dori să știu dacă schimb face ID la iPhone x, xs... dacă mai funcționează sau îi la fel ca și amprenta la cele mai vechi și funcționează doar cu o singură placă de bază?

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Cum sa functioneze doar cu o singura placa de baza? Merge sa schimbi si amprenta si face ID, altfel daca vrei sa il vinzi ce faci, sau daca il iei SH, nu mai folosesti amprenta si face ID? Se reseteaza si va merge dupa ce ii faci setupul.

| Florin_Darastean_1993 explică (pentru antimulte):

Păi de la iPhone 5S până la iPhone 8 plus așa este dacă este schimbat butonul home amprenta nu mai funcționează doar daca mergi într-un magazin Apple doar cei de acolo fac asta