| TPUAlexioan a întrebat:

Buna as dori si eu sa stiu cat ar trebui sa ma tina bateria lacun telefon Samsung Galaxy I 9070 Advance... Dauuu funda paaa

Răspuns Câştigător
| mennenspeed a răspuns:

Daca bateria este noua si nu asculti muzica, nu te joci, nu intri pe net, in jur de 7-9 zile, iar daca faci toate astea in jur de 2, maxim 3 zile! Proprie experienta!

| TPUAlexioan explică (pentru mennenspeed):

Sti eu il am doar de o saptamana si nu ma joc nu ascult muzica nu deschid aplicati ma tine o zi, dc oare? Ce ar putea sa consume?

2 răspunsuri:
| mennenspeed a răspuns:

Ar putea fi unele aplicatii, care sa consume bateria, chiar daca ele sunt inchise, sau poate fi defect de fabricare al bateriei, telefonului. Intreaba de unde ai luat telefonul si vezi ce te sfatuiesc, trebuie rezolvata rapid problema aceasta, " forteaza prea mult telefonul"