| Nesemnat a întrebat:

As vrea s-a imi cumpar un telefon (Samsung G. S7 Edge) de pe Olx. Ce parere aveti merita s-a risti, desigur cu verificare colet. La ce trebuie s-a te "uiti" s-a nu fie falsificat?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu aș cumpăra ceva de pe OLX nici dacă primesc bani pentru asta!

| NAT0 a răspuns:

Pff.
E greu să-ți dai seama dacă e chinezărie sau original până nu-l iei tu la mână.

| Jager a răspuns:

Intai, cere i tipului/tipei imei-ul.
Spune i sa trimita poze cu el deschis. Daca vezi dungi negre la margini, e fake.

| ROberrt86 a răspuns:

Mai bine iti cumperi unul nou, parerea mea, si eu mi-am cumparat un tricou, am dat 70 ron si. nu am primit nimic, si mai ales un Samsung, fhoai

| Nesemnat explică (pentru ROberrt86):

Nu te supara da nu compara un tricou cu un telefon. Nou cumparat costa 3200 de lei si pe olx gasesti cu 1800. Si s-a nu vorbim de rate daca vrei s-a il cumperi asa. (nou)

| SmartHelper29 a răspuns:

Cel mai probabil nu e falsificat. depinde totusi de pretul sau, aspect si cine il vinde. Si eu am vrut sa imi cumpar un A5, si am sunat vanzatorul pentru. informatii mai detaliate, dar nu am fost total multumita, asa ca am renuntat. P.S. Merita sa risti, dat asigura-te ca poti returna produsul in caz de ceva... sper ca te-am ajutat laughing))