| Cristle a întrebat:

As vrea sa aflu niste informatii despre a fi pe cartela...eu nu am fost niciodata, am fost mereu pe abonament..acum as vrea sa ma mut si as vrea niste informatii. In primul rand, dupa ce termin optiunile, luna urmatoare se poate incarca cu aceaasi optiune si sa am aceleasi optiuni (minute, sms, mb)? Si ce altceva mai e de stiu despre a fi pe cartela, spre deosebire de abonament?

3 răspunsuri:
| oODonViperOo a răspuns:

Optiunea se reactiveaza automat daca la data ceruta o sa ai suma ceruta... Vreau sa spun ca:daca tu de exemplu in data de 6 ti-ai ales o optiune de 5 Euro, luna urmatoare in date 6 se va reactiva daca ai 5 Euro in cont. Daca esti pe cartela va trebui sa iti cumperi in fiecare luna euro ca sa iti incarci, sau daca ai pe cineva in familie cu abonament iti poti incarca de acolo(e mai ieftin asa). Diferit mai este faptul ca aici daca iti consumi minutele/mesajele/mb nu poti sa iti faci cos suplimentar, pe cand pe abonament poti sa iti faci de cateva zeci de Euro fara sa iti dai seama...

Sper ca am fost de ajutorbig grin

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Opţiunea se poate reactiva automat dacă ai în cont suma necesară.
Dacă NU ai credit, atunci când reîncarci o poţi activa "manual" de la *100# ( pe Orange ).

După părerea mea este mai avantajos pe cartelă deoarece NU faci cost suplimentar.
Îţi poţi "controla" mai eficient costurile.

Toate cele bune.

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Ii tot cam acelasi lucru referinduma la minute, sms etc
singurul avantaj pe cartela este ca nu esti nevoit sa platesti in fiecare luna o suma de bani si nu poti sa faci cost