| anonim_4396 a întrebat:

Buna
As vrea sa imi achizitionez un Allview A4 ALL (http://www.gsmland.ro/telefon-mobil-allview-a4all-4406)
si am citit cateva review-uri foarte bune dar la unul a spus ca nu se poate instala pe el mai mult de 2-3 aplicati si acest lucru ma cam pus pe ganduri, aveti vreo idee daca este asa sau nu? ..si daca pot instala aplicati pe memori card sau de pe PC pe telefon?
Multumesc!

1 răspuns:
| Mariiam a răspuns:

Memoria este extrem de mică! 256 MB capacitate şi RAM de 512. Pe scurt, îţi instalezi numai strictul necesar, Facebook-ul, eventual Skype-ul, 2-3 jocuri.
Eu una nu-ţi recomand să-ţi cumperi acest telefon. E slăbuţ, şi mai e şi fabricat în România, touch-ul răspunde greu comenzilor, displayul lasă mult de dorit, camera e de foarte slabă calitate. Pe cardul de memorie poţi doar să salvezi aplicaţiile. Memoria e mult prea mică pentru un smartphone. La banii ăia mai pui 100-200 de lei şi îţi iei un Samsung Galaxy Young, sau ceva de calitate recunoscută, totuşi.