| simona1997 a întrebat:

as vrea sa imi cumpar un Samsung galaxy s3 dar nu din Romania, este din SUA mai precis California. Il cupar de pe ebay iar in descriere scrie
Cellular Band:
CDMA 1x/EVDO Rev A/LTE 1900 si sa nu-l cumpar daca nu avem retelele astea in Romania.Cartela SIM vreau sa fie pe Orange Stie careva daca le avem? si cine le are? sa stiu daca are rost sa il cumpar sau nu. Multumesc! Scuzati categoria

1 răspuns:
| hp8510p a răspuns:

NU! Nu avem retele CDMA.Telefoanele care suporta retele de genul asta nici macar nu au slot pentru cartela SIM.Telefonul se inregistreaza la compania de telefonie pe baza IMEI-ului si asa se inregistreaza in retea.In Romania nu avem asa ceva.De ce nu incerci pe Amazon.de sau.uk?