| MaRaLaRisSa2000 a întrebat:

Buna

As vrea sa imi iau un iPhone 5s.Acum ar costa 1500 de lei(pt mine ar fi putin cam scump...)dar credeti ca pana prin iunie-iulie preturile vor mai scadea?
Vreau pareri de la cei care au Iphone 5s(daca e marimea prea mica,daca merge bine, daca nu se blocheaza etc)
daca aveti oferte va rog sa imi lasati link-ul.
Multumesc frumos!

4 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Nu prea scade pretul, ma rog habar n-am de ce il au inca la 1500, maxim 1000 merita in momentul de fata.
Am fost zilele trecute la cabana si avea un amic l-am butonat, insa se simte ca e invechit.La deblocare are un pic de lag degeaba cu TouchID sau cu password.
Pozele sunt superbe, recunosc, insa meh prea mic pentru mine 4INCH, bleah.
Plus ca e de domeniul trecutul, lanseaza Apple anul acesta Iph7, si atat a fost poate mai primeste Upgradeuri insa va avea lag si asa mai departe.
Nu mai merita.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Eu am iPhone 5s și sunt foarte mulțumită de el. Vezi că 1500 de lei e doar varianta cea mai ieftină, cea de 16 GB. 16 GB care îți vor ajunge doar să instalezi Facebook și Messenger și dacă faci vreo 2-3 poze/filmări și deja i-ai umplut. Dacă vrei o memorie mai mare, prețurile sunt și mai mari.
Și nu, nu cred că va scădea prea mult până prin iulie. Maxim 100 de lei. Maxim! Prețul iPhone-urilor este bine conservat și abia după vreo 3-4 generații dacă se simte scăderea majoră a prețului.
Ca părere, ce aș putea spune decât numai de bine din moment ce am acest telefon, nu?
Păi, ca mărime e mediu, tocmai ce-mi doream, căci nu-mi plac telefoanele mari, nici măcar iPhone 6. Merge foarte bine până și pe ultima versiune de iOS (9.3.1), ca orice telefon se mai blochează (dar foarte, foarte rar, în general pe FB Messenger se întâmplă asta). Are opțiunea "Night Shift" care pentru mine este cea mai tare chestie ever din istoria telefoanelor. Caută detalii pe net despre această caracteristică super.
Cam atât.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

E scump gandeste ce poti face cu 1.500 si totusi o iesit din moda acuma e s7 si iphone 6s...dar dupa cum merge piata cred ca se va ieftini sau v-a iesi depe piata. Bafta.

| Andydrei a răspuns:

Parerea mea!?!

Nu ti-l cumpara. Costa mult, nu face de mancare, nu spala, nu creste copiii, deci este inutil.

Eu iti consiliez un android. Costa putin, nu cere de mancare si se blocheaza ocazional dar macar poti sa-l schimbi cand vrei.