| rzvanel a întrebat:

As vrea sa`mi cumpar un laptop Sony Vaio ca acesta http://www.flanco.ro/......ows-8.html si as vrea sa aud pareri. Daca isi merita banii sau nu si din ce motive.

1 răspuns:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Eu inteleg ca VAIOurile sunt mai scumpe, ca SONY este mai bun decat alte marci, dar totusi..serios? Sa dai 2500Ron pe un dual-core? Macar de avea i3 sau nVidia! Dar serios..laptop din asta il gasesti cu 1500Ron daca este Acer sau Asus! Super, are Windows8..sa stii ca eu NU as muri daca ar avea Windows7! Cu 2600Ron (+100ron) iti iei i7! Si nu zici ca este marca necunoscuta, ca este HP! Si HPurile sunt pe piata cu laptopurile de pe vremea lui Mihai Viteazu.
Daca era macar 2000Ron, mai ziceam, da, poate printr-o minune o avea ceva acolo, in afara de NUME care sa merite 2000Ron...Dar asa nu merita. Daca chiar vrei sa iti iei un VAIO, incearca sa iti iei cu windows7 pentru ca nu cred ca mori daca nu ai windows8, mai tarziu cred ca o sa iti fie destul de usor sa il gasesti pe ʇsıןǝןıɟwinking
Sper ca te-am ajutat!