| deea2sabau a întrebat:

Bună, atunci când îmi descarc ceva aplicaţie cum pot sa o descarc pe cardul telefonului? Memoria telefonului este de 8MB ai a cardului tot de atât, deja a telefonului este plină nu mai pot descarca nimic pentru că se instalează pe telefon si nu mai Am memorie. Marca telefonului este Sony Ericsson xperia arc S

2 răspunsuri:
| MadaLik3 a răspuns:

Exista undeva in setari la memorie memorie implicita sau asa ceva si acolo iti arata de unde poti descarca aplicatiile si tu probabil le ai setate sa se descarce in telefon si ii dai acolo sa se descarce in cartela de memorie.

| MeMike a răspuns:

Le muti de pe telefon pe card din setari--aplicati--utilizare spatiu stocare--pe card SD si bifezi care vrei sa le muti.