| camay14 a întrebat:

Buna,cam cat m-ar costa sa decodez un telefon adus din Spania?

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Depinde şi de modelul telefonului, şi de reţeaua pe care este codat, precum şi de Service-ul la care-l duci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite costa in jur de 60-100 lei dar depinde si de telefon si de "decodator". Du-te la Orange sau Vodafone si intreaba daca decodeaza telefoane.
Daca nu la la orice alt magazin de telefoane sau acesorii

| radu75 a răspuns:

Pana in 100...depinde ce model. cand o sa va invatati odata ca daca vii aici pe TPU si ceri rezolvare la o problema, automat vii si cu niste detalii ca sa putem sa intelegem si noi cei care vrem sa va ajutam. e necesar asta. cum de nu intelegeti?

| camay14 explică (pentru radu75):

Eu am intrebat ca idee big grin

| radu75 a răspuns:

Si eu vroiam sa stiu ca idee despre ce telefon e vb. un smartphone sau un tel normal pentru ca pretul difera de la unul la altul si ca sa ti faci tu o parere cat mai buna despre raspun. intelegi? detalii...

| vrelian a răspuns:

Coata intrte 1$ si 5 $ sau depinde citi bani vrei sa dai. poti sa il deblochezi si cun dolar.iar iphone de la 4 la 20 de dolari.depinde cit de rapid vrei sa fie deblocat. daca ai iphone til pot debloca cu 5 dolari definitiv.acum ai idee cam ce si cum.astea sint preturi din america.acolo in Romania am vazut dai mai mult decit costa telefonul.aia e naspa.cauta pe ebay america si vezi ca deblocheaza iphone oriunde in lumea asta si definitiv si ieftin.asta daca vrei sa aio un telelfon deblocat factory. daca vrei moca stiu si suna un prieten sau foloseste raspunsuri ajutatoare daca ai.

| Deliadelias a răspuns:

In jur de 40-70 de lei. Depinde ce fel de telefon e.

| alextotal a răspuns:

Salut. Depinde de telefon daca e iphone decodarea poate ajunge chiar si la 300 deron. Bafta iti tin pumni

| iCata13 a răspuns:

In jur de 40-60 de Ron

| Paula99 a răspuns:

Si eu mi.am decodat un telefon, adica Samsung Galaxy Ace si m.a costat 50 de lei.