| JuliettaMary18 a întrebat:

Buna când sun pe cineva de ce îmi dă linie ocupată am sunat un număr de străinătate și suna de câteva ori după era linie ocupată laughing)

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Am patit si eu asa sunand din tara in strainatate. Fara sa-si de-a seama, persoana respectiva m-a blocat. Ea putea sa ma sune, dar eu nu puteam sa o sun pe ea.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca suna de cateva ori si dupa indica ocupat, atunci a apasat "butonul rosu" (inchidere /respingere), indicand ca este ocupat si sa nu deranjezi.

| Digikey a răspuns:

Daca suni in tari unde este inca noapte, este de inteles.
Eu am o functie unde scrie blocheaza numar pentru cei care au orare ciudate sa sune.

| Nume6 a răspuns:

Nu mai suna si nu mai răspunde la numere din străinătate mai ales dacă ai abonament la cartelă, sunt hackeri care vor să îţi ia bani din abonament și după te trezești cu factură mare și nu știi de ce. Ei acţionează cu ceva de genul: îţi dau un bip ca tu să n-ai timp să răspunzi și evident să îi suni la loc. În orice caz nu răspunde la numere din străinătate dacă nu sunt ale rudelor pe care le ai in acea zonă.