| AdrianaAGb778 a întrebat:

Buna,Cand suni pe cineva(care e in Vodafone, cei in Vodafone care stiu sa-mi zica) si prima data vezi ca suna normal si dupa iti baga robotul:"Persoana apelata nu poate fi contactata/disponibila momentan, inseamna ca are telefonul inchis sau fara semnal nu? Nu mi-a blocat numarul pentru ca am sunat si de pe alte numere deci nu...

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Persoana apelata nu poate fi contactata...inseamna ca are telefonul inchis sau fara semnal "

ce spui e CORECT!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Fiecare telefon, sau mai bine zis fiecare cartela, retea, dispune de un numar pentru servicii vocale, mesagerie, cand raspunde, cand da cu ocupat. Nu mai stiu exact denumirea acestora. Ideea este ca, la redirectionare apeluri, atunci cand nu raspunde, apelul se duce direct in acest serviciu de "persoana abonata nu poate fi contactata bla bla bla".

Si eu am patit asta. Am intrat acolo la redirectionare, cand nu raspunde, si am schimbat. Am pus ce era si la alt telefon care nu facea asa (aceeasi retea).

Este normal sa faca asa, pentru ca dupa un timp, automat telefonul intra in starea de "nu raspunde".

Numai bine! ^_^