| Nesemnat a întrebat:

Care este diferenta intre Samsung G. S7 si S7 Edge?

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Tot ceea ce difera intre cele doua modele este, dimensiunea/designul/bateria.
In rest toate sunt exact acelasi lucru.
Eu as alege S7 Edge, folosing S6 Edge, marginile sunt ok, cel putin mie-mi plac exagerat de mult, arata foarte foarte frumos, l-am scapat de doua ori, n-are nimic, in afara de crom care e julit.
Bateria este mai mare cu 600mAh la Edge, sa stii ca ajuta.
Acum tu decizi.

| Nesemnat explică (pentru Pool77):

Camera este tot acea, sunt la fel?

| Pool77 a răspuns (pentru Nesemnat):

Camerele nu difera, Samsung nu face diferenta intre Flat si Edge.
Acumulatorul si dimensiunea ecranului difera. Atat.

| Pool77 a răspuns (pentru Nesemnat):

Pardon, face diferenta doar intre Flat si Edge + Acumulator si dimensiunea ecranului.

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

De Samsung G nu am auzit.
S7 are ecran de 5.1 inch, iar S7 edge de 5.5 inch si are marginile curbate, ceea ce îl face mai dificil de tinut in mâna, si mai sensibil la căzături. În rest ambele modele sunt la fel. Ambele vin în varianta de 32 si 64 GB intern. S7 edge este un pic mai scump decât S7.

| Nesemnat explică (pentru anonimg):

G. este de la galaxy (am scurtat) asta stiam, de dimensiunea si curbarea displayului. La interior ma refeream. Mersi oricum.

| anonimg a răspuns (pentru Nesemnat):

Samsung Galaxy sunt multe modele. Oricum, orice model de galaxy este mai slab decât S7/S7edge.
Poti intra pe gsmarena.com si acolo poti sa dai clic pe "compare" si poti compara 3 telefoane simultan.
Iti dădeam link dar sunt pe telefon acum si merge greu.