| anonim_4396 a întrebat:

Cât de rezistent la căzături e Samsung Galaxy A5?

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ce trist...
am ajuns sa cumparam un telefon in functie de " rezistent la cazaturi "

| Anuket a răspuns (pentru gelu1970):

Accidente se pot întâmpla mereu. Este normal că dacă nu dorești să ai grija telefonului în permanență să-ți cumperi unul mai rezistent, care să țină mult. Nu cred că dă cineva atâția bani pe telefon ca după 3 luni să-l arunce la gunoi.

| ElSueno a răspuns:

Eu l-am scapat de cateva ori si nu s-a spart, apoi l-am scapat din parcare de la aproximativ un metru si s-a spart spatele (tin sa precizez ca nu am husa sau folie), dar ecranul e impecabil, la fel si camera.

Răspuns utilizator avertizat
| BOXINLION a răspuns:

Mai rezistent decat un iPhone 6 oricum. Daca ii pui foldie de sticla, n-are cum sa se crape ecranul, dar s-ar putea la colturi sa apara zgarieturi, pentru a evita zgarieturile pe margini, ii cumperi husa...

Nu te uita la drop test-uri pe YT ca alea sunt facute intetionat, n-ai cum sa-ti scapi telefonul de la 5-6 metri pe roci stancoase.

| YahWav a răspuns:

Destul de rezistent, in general gama de telefoane SAMSUNG la capitolul acesta se descurca chiar ok. In comparatiie cu device-uri din alte game de top care chiar nu rezista deloc, nu are rost sa mai dau exemple.
Eu unul zic la fel ca toata lumea, o husa mai rezistenta o folie de sticla, si e in regula.

Sau daca nu iti plac husele si nu vrei o husa pe el pentru ca arata butucanos sau e incomod in mana, iti recomand un *bumper arata bine, estetic, si protejeaza cat de cat.