| Alexandra5550 a întrebat:

Ce ati alege din Iphone 7 plus(32gb) si Samsung Galaxy A70 (128gb)?

3 răspunsuri:
| bmerry a răspuns:

Atunci când îți achiziționezi un iPhone model vechi trebuie sa ai un singur lucru in vedere: softurile (iOS-ul) sunt gândite pentru modelele noi. Astfel, device-urile vechi nu fac fata softurilor noi, motiv pentru care încep sa dea rateuri (bateria nu mai tine, se Închide/deschide din senin, aplicațiile se blochează/se închid brusc, etc.). Aceasta este strategia Apple de a-și vinde mereu produsele noi. Dacă ai posibilitatea financiară sa îți achiziționezi un model mai nou, fa-o. Dacă nu, pana la urma nici iPhone 7 plus nu este atat de vechi, dar nu te aștepta sa aibă o speranța de viața prea mare. S-ar putea sa te țină un an-doi... Despre Samsung nu știu mare lucru, dar măcar nu au aceasta politica a softului.

| floreadan a răspuns:

Depinde de unde il cumperi, daca le cumperi noi, as merge pe iPhone.

| AlleXuSS a răspuns:

Buna acum depinde pentru ce vei folosi telefonul
daca il vei folosi pentru poze ar trebui sa alegi A70 ai si stocare mai mare cu ajutorul unui card sd!
Daca nu ai prea multe pretentii si vrei sa faca fata cu aplicatiile zilnice Facebook, yt un joc sau ceva alege Iphone happy