| emanuela2005 a întrebat:

Ce fac daca mi-am uitat pinul de la telefon? Am Microsoft, si m-ar ajuta si sa stiu cum sa ii dau resetare la datele din fabrica, dar daca stiti o alta varianta, puteti, va rog, sa ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| AnaMaria2005love a răspuns:

1-Daca te referi la pinul care ti-l cere doar cand repornesti telefonul(se mai numeste si pinul cartelei), trebuie sa scrii codul PUK de pe cartele(Pentru a-l scrie trebuie sa blochezi telefonul)
2. Daca te referi la pinul pe care il bati de fiecare data cand intrii pe telefon, exista varianta sa ti-l resetezi singura acasa sau sa te duci la un service si sa dai 50 de lei prntru a ti-l reseta.
FUNDA?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pin-ul este pentru cartela, nu pentru telefon.
Telefonul cere Pin-ul DOAR daca l-ai setat sa ceara, altfel nu-l cere.
Daca n-ai pus cod Pin al tau si a ramas cel initial, atunci codul de fabrica este "0000" (eventual "1111" sau "1234", in cazuri rare).

| ziftode a răspuns:

Cauta pe google modelul tau de telefon urmat de "recover pin" sau "lock reset"
https://www.google.com/search?q=windows+phone+lock+reset

| uscat2222 a răspuns:

Prin pc