| JajaAliensHere a întrebat:

Ce parere aveti despre telefoanele BlackBerry? Sunt bune? Am inteles ca la BlackBerry Curve 9300 bateria tine foarte putin si carcasa incepe sa friga daca-l folosesti mai mult de 3 minute sad E adevarat? Mi-am dorit mult un BlackBerry si acum nu sunt sigura daca se merita sa-mi cumpar unul.
P.S. Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Sunt cele mai bune telefoane, dupa parerea mea.

Tastatura qwerty, net nelimitat pentru ceva gen 10euro.
Semnal foarte bun, semnal la fel de bun. Calitate audio in cazul convorbirilor.

Design genial, in special pentru seria bold. Curve nu-mi place.

10 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

PS: la BlackBerry poti alege ce fel de semnal sa folosesti, 2g sau 3g, pe 2g iti tine bateria aproximativ o saptamana cu un uz normal, iar pe 3g undeva la maxim 2 zile. Pe 2g merge netul infect, dar este la fel de bun pentru mesagerie / telefonie.
Cat despre incalzit, am avut un HTC explorer care avea 2 contacti metalici pe baterie (gen) si intra in contact cu carcasa, care era din metal, aceasta din urma jucand roll de grounding si de heatsink. Nu iti zic ce fierbinte devenea placuta respectiva atunci cand jucai ceva 3d sau stateai pe net.

Problema cu incalzitul nu e grava, cel putin unitatile noi nu asa probleme.

| JajaAliensHere explică (pentru Seby90):

Multumesc mult pentru informatii! big grin

| Seby90 a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Cu placere, nu te speria de brand, este unul business.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun cat mai sincer.Un BlackBerry e foarte bun.Adevarat ca tine putin bateria dar e foarte bun. Daca decizi sa-l cumperi sa-l tii sanatoasa

Funda?happy

| Juleuuss a răspuns:

Mai bine te-ai da pe marca Samsung.

| JajaAliensHere explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! happy

| radupopa a răspuns:

Nu,eu am un BlackBerry Curve 9300 si merge binisor, dar daca nu merge te duci si le zici sa ti-l faca, ca nici mie nu mi-a mers bine la inceput.Noroc.Primesc funda?happy

| Flower02 a răspuns:

Sunt bune telefoanele, are sora mea unul (cred ca chiar cel de care spui tu ). Este adevarat ca bateria se duce destul de repede, dar merita. In schimb nu, carcasa nu frige daca il folosesti mai mult.
Eu zic ca e foarte bine daca iti cumperi unul, este dragut si merge foarte bine, sora mea e foarte multumita de el.

| DaLegend a răspuns:

Da! Normal ca sunt bune. Sunt unele dintre cele mai bune telefoane cu tastatura qwerty. Unchiul meu are acest telefon si este foarte bun!
Informatiile pe care le ai despre el sunt eronate!
Poti sa iti cumperi cu placere si nu vei regreta de acest telefon.

| qu1ck77 a răspuns:

Apple beats'em all