| PufiPufulet a întrebat:

Ce parere aveti e iphone 5s si iphone 5... Care este mai bun? ( cu argumente va rog! )

4 răspunsuri:
| CristinaMaria1987 a răspuns:

Iphone 5S
http://bit.ly/1ayZaQT (link generat de conversion marketing)

| dantomescu78 a răspuns:

Salut,

De fiecare data ultimul telefon este mai performant si implicit mai bun. In acest caz, ultimul telefon de la Apple este iphone 5s.

Acum haide sa le comparam impreuna:

- iphone 5 are un procesor A6 pe cand 5s are un procesor mai nou A7 64-bit
- 5s are ecran retina pe cand 5 are ecran TFT
- chiar daca ambele au camera de 8mp. iphone 5s are cativa asi in maneca ca sa zic asa: autofocus. are un blitz dublu... poate filma slow motion.
-iphone 5s are chiar si cititor de amprenta pe butonul de home.

Mai mult. eu iti recomand sa intri si aici: http://bit.ly/LvT4bc si in josul acestei pagini vei gasi parerile celor care l-au cumparat deja. Daca vrei sa ii intrebi ceva. lasa acolo o intrebare si vei primi raspuns.

In plus. vad ca il gasesti la un promotional in aceasta perioada!

| Servicetel a răspuns:

Automat este mai superior 5s-ul, in primul rand este diferenta la procesor, 5s-ul are procesorul pe 64biti, momentan nu sunt chiar foarte multe jocuri si aplicatii pentru 64biti, camera iar este mai buna ca la iPhone 5. Deci sunt diferente, plus cititorul de amprente care este foarte folositor. Acum daca nu ai mai folosit iPhone in general ia-ti prima data 5-ul pentru ca sigur te va sadisface. Sper ca raspunsul meu sa iti fie de ajutor. Funda?

| PufiPufulet explică:

Cum adica nu are multe jocuri? Are sistem de operare IOS7 si se pot descarca jocuri ca si pe android... Nu?
De ce crezi ca daca nu am mai folosit iphone ma va satisface 5?