| tixytix a întrebat:

Ce parere aveti voi despre telefoanele Lg optimus L7 si Samsung Galaxy s3 MINI.As vrea sa achizitionez unul dintre cele 2 telefoane si inca nu ma pot decide. daca sa pun accent pe aspect/ecran si pe durata de viata (Lg) sau pe sistemul de opeare /procesor( Samsung)

M-ar ajuta cateva opinii!

5 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Sistemul de operare este IDENTIC intre cele 2 telefoane, tot ce difera este interfata si cateva lucruri minore.

Daca vrei ceva mai cool si esti fata recomand Samsung-ul (este mai micut, mai rotunjor).
Daca esti baiat si vrei si ceva performant recomand LG Optimus L9, este mai patratos, ecran mare, pare mai de calitate si mai scump.

| tixytix explică (pentru introduaicinumele):

Lg-ul(L7) are ice cream sandwich, samsungul are jellybeam.din cate am citit eu.
sunt fata..si ma atrage mai mult Lg-ul.Ma voi uita si la L9
Iti multumesc pentrut opinie

| introduaicinumele a răspuns (pentru tixytix):

L9 are dual core happy scuze, eu stiam ca si Samsungul are tot ICS happy

Imi plac LG-urile pentru ca sunt mai mari si mai elegante, Samsung parca a cam stricat designul telefoanelor de cand au scos S3, l-au facut urat si pe Note 2.

Tata are un LG Optimus L7 si este ok, inainte avea un HTC mai puternic dar nu mai merge touch-ul de pe ecran (i se sparte ecranul si in loc sa-l duca la service, s-a gandit sa-l repare singur, si na happy ).

| MaxKiller911 a răspuns:

Ti-as recomanda Samsung galaxy s3 mini deoarece am auzit ca LG optimus l7 nu e bun deloc. (vorbind de lag si alte chestii)

| ciuz00best a răspuns:

Eu ti'as sugera Samsung'ul deoarece are multe aplicati si mi se pare mult mai subtil