| XByancaElenaX a întrebat:

Buna ce ziceti se merita telefonul Cosmote smart play? Are wi-fi? Si mai am o intrebare Googleplay sau magazin play se instaleaza pe telefon? Cosmote smart play are?

Răspuns Câştigător
| Condrat_Alexandru_1996 a răspuns:

Da are deja instalat si eu zic ca se merita deoarece este un telefon finut si usor accesibil ti-l recomand

| XByancaElenaX explică (pentru Condrat_Alexandru_1996):

Pai asta e multumesc! happy ca vreau sa mi-l iau maine

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

În primul rând, telefonul este produs de ZTE, deci este o firmă cam obscură ( necunoscută )...

Apoi, telefonul este destul de slăbuţ pentru preţul pe care-l are ( 450-550 lei ); vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://vtamobile.ro/......-3-6-.html

În locul acestuia ţi-aş recomanda un telefon mai bunicel şi de "brand" :
http://telefonultau.eu/products/Samsung-Galaxy-Chat-B5330-White.html

Iar Google Play este un site/market online, deci NU se "instalează" pe telefon, ci îţi faci cont ( Google ) la ei pe site :
https://play.google.com/store

Şi, DA, se poate şi pe acest tip de telefon deoarece are sistem de operare Android.

| XByancaElenaX explică (pentru bursuc001):

Nu stiu ce sa fac...sad vreau sa mi-l iau maine alte telefoane nu imi plac crying ce sa faC?

| bursuc001 a răspuns (pentru XByancaElenaX):

NU ştiu ce să zic, faci cum doreşti dar telefonul este cam slăbuţ.

Eventual, dă o căutare pe Google, setează "imagini" şi te uiţi la diverse modele de telefoane : Samsung, Nokia, Motorola, LG, BlackBerry, etc.