| Yvonnnee a întrebat:

Ceva pareri despre telefonul Huawei Ascend G510?

Răspuns Câştigător
| Mario1999 a răspuns:

Este un smartphone ieftin, care costa in jur de 500 de lei, iar pentru acest pret oefra destul de multe. Are un display mare, de 4, 5 inci, insa la o rezolutie mica. Camera foto are 5 MP si poate inregistra videoclipuri HD, ceea ce este destul de bine. Memoria interna este de 4 GB, vestea buna fiind ca poti adauga un card micro SD pentru extindere. Procesorul este Dual-Core si are o frecventa de 1, 2 GHz, deci ai putea sa rulezi jocuri destul de bune, fara un lag prea mare, insa tinand cont ca are 512 MB RAM. In concluzie, este un telefon ieftin, dar cu specificatii destul de bune.

1 răspuns:
| Goten91 a răspuns:

Am avut atat Huawei g510 cat si Huawei y300.
G510 are 4.5 inch, insa este cam mic in latime si nu pare atat de mare.
Per total mi-a placut mai mult y300 pentru ca bateria tinea mai mult.
Ca plusuri pentru ambele,,, destul de solide, se misca repede pe net, camera este bunicica pentru o persoana care nu a mai avut un smartphone.
Ca minusuri, display-ul se zgarie cam repede, desi sunetul este de calitate, cu un bas bun, se aud cam incet.
Si cam atat. Oricum, nu am avut probleme cu niciunul.