| laviniaenache44 a întrebat:

chiar de Mos Niculae am primit un Samsung Galaxy Y(Young), si nu stiu de ce cand dau pe web nu merge?!
funda!
FUNDAfunda primul care raspunde
! 11

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Ai si internet la abonament sau trafic inclus la cartela? Cand pui cartela in tel si-l deschizi prima data in mod normal trebuie sa-ti vina un sms cu setarile pentru net de la operator, trebuie sa dai save (salvare) si sa inchizi tel si sa-l deschizi iar. Daca nu ai facut asta, suna la relatii cu clientii de la compania de la care ai abonamentul/cartela, spune-le ce tel ai si roaga-i sa-ti trimita setarile, ca nu-ti merge pe net.

| laviniaenache44 explică (pentru mixxjim):

Da,am primit si am wi-fi pe el. tata are ....ruter warles(sau asa ceva) si am net de la el. sunt pe cartele, si am net.iti multumesc, am facut si setarile pentru. web dar nu merge.

| mixxjim a răspuns (pentru laviniaenache44):

Daca ai internet pe cartela nu trebuie sa te conectezi prin wi-fi sau router, iti intra direct pe internet, pentru alea trebuie facute alte setari sa fie conectate intre ele. Daca ai setarile facute mergi direct pe iconita de net pe care o are telefonul, fara nicio alta complicatie.

| laviniaenache44 explică (pentru mixxjim):

Multumesc.
stii cumva de un site cu catelusi de vanzare?

| mixxjim a răspuns (pentru laviniaenache44):

Nu stiu, imi pare rau happy Daca esti din Bucuresti poti gasi si prin mall-uri, la pet-shop-uri

| alexs99 a răspuns (pentru mixxjim):

Da,asa e.

| alexs99 a răspuns (pentru mixxjim):

Felicitari pentru rapiditate si corectitudine!