| Giusepe_Antonia_1980 a întrebat:

Buna cine ma ajuta si pe mine? am un Samsung s8300 si mi se tot stinge singur cang umblu in el nu stiu ce poate avea dar si cum sa dezactivez 3G care ma dispera la maxim imi cosuma toata bateria VA ROG DIN SUFLET ajutati-ma SAU DE UNDE POT LUA UN SOFT PT EL

Răspuns Câştigător
| Roibu a răspuns:

Conexiunea 3G se poate schimba din setari telefon-setari conexiune/ori/Internet se alege reteaua va aparea GPRS GSM.
GPRS este pentru internet iar Gsm este pentru apeluri mesaje.
Pentru a nu pierde Garantia ori strica fara voie telefonul iti recomand sa te prezinti la un Magazin/Diler de unde ai cumparat telefonul si sa le spui aceasta problema ori sa-l trimiti in service la reparat mai mult ca sigur iti va schimba softul ori i va face un Upgrande de soft.
Nu vei fi obligata sa platesti vreo taxa in Magazin/Diler decat daca este necesarea desfacerea telefonuli/schimbare piese. Nu se accepta plata fara sa primesti un bon/Chitanta ca daca servisul constata ca este necesara schimbarea lui nu ti-l va schimba daca nu ai un act cu care sa dovedesti ca sa umblat in el de un Service Autorizat.