| SpiridusulCelCurios a întrebat:

Bună, comunitate TPU. Ce telefon mobil recomandați pentru filmări video?
Când spun filmări video, mă refer strict la filmări video, nu poze.
Nu sunt atât de interesat de poze cât sunt de video.
Care sunt telefoanele cu cea mai mare calitate pe partea VIDEO?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru atat lucru nu trebuie sa cumperi un telefon, ci doar o camera video, care face inregistrari si redari de calitate inalta.
Sunt destule modele, trebuind doar sa-ti alegi din magazin, ce-ti place.

| GabiDumitrescu a răspuns:

In momentul asta, Xiaomi CC9 Pro rupe tot conform DxOMark. https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-cc9-pro-premium-edition-camera-review/

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut.M-am uitat la mai multe VS la telefoane de top si cand e vorba de filmat un lucru e clar... Iphone e cel mai bun, si nu exagerez. Eu nu sunt fan Apple(am folosit si voi folosii mereu androide) dar cand e vorba de filmat castiga detasat.

| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut. Depinde şi de bugetul tău, îţi recomand :
Cele mai tari la momentul actual sunt : OnePlus 7T Pro, OnePlus 7Pro, OnePlus 8Pro
Samsung S8, S9, S10
Samsung Note 9, Note 10
Iphone X, Iphone Xs, Iphone Xs Max
Huwaei P10 Pro, Huwaei P20 Pro, Huwaei P30 Pro
Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony Xperia 10/10 Pro
O mică listă cu telefoane care în afară de rezoluţia ecranului QHD (1440x2560) oferă o rezoluţie video impresionantă de 2160p.
Sper să te fi ajutat răspunsul meu.