| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa-mi activez internetul pe telefonul mobil? Am un Nokia 201, din cate am inteles nu are wirelles...are asta vreo legatura? Am optiune de pe cartela cu 100 MB. Multumesc.

10 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Multumesc tuturor pentru timpul acordat.
O sa mai incerc.

| FadetoBlack a răspuns:

Bună!
Uite intri aici
http://www.orange.ro/setari-telefoane/
iar apoi urmăreşti instruucţiunile!
Numai bine!

| h3r a răspuns (pentru FadetoBlack):

Am facut asta, insa nimic. Niciun rezultat.
Multumesc oricum, o sa mai incerc.

| FadetoBlack a răspuns (pentru h3r):

Dacă nu merge aşa, atunci sună la 488, însă îţi trebuie să ai credit!

| Jameson a răspuns:

Wirelles e cu totul altceva fata de internetul prin reteaua telefonului. Daca ai oferta tot ce mai trebuie e sa configurezi profilul telefonului pentru internet.

| h3r a răspuns (pentru Jameson):

Si cum as putea sa-l configurez?
Nu gasesc nimic.

| Jameson a răspuns (pentru h3r):

La Nokia connectivity>Packet data>Packet data seting> Active access point> dar nu stiu care este profilul eu sunt pe Vodafone suna la relati cu clienti.

| Mirunelu a răspuns:

Ce retea esti? In general gasesti pe site-ul lor cum sa-ti configurezi telefonul pentru internet.

| h3r a răspuns (pentru Mirunelu):

Sunt pe Orange.
Am intrat si am cautat pe site-ul lor detalii, insa nimic care ma poate ajuta...

| Mirunelu a răspuns (pentru h3r):

Aoleo astia de la Orange stiu ca sunt mai complicati, du-te la magazinul lor si roaga-i sa ti-l configureze ei.