Întrebare recomandată | AnielaSara a întrebat:

cum dezactivez casuta vocala la Vodafone?
Funda.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Activarea și dezactivarea căsuței vocale VOX - Vodafone :

Pentru dezactivarea Vodafone Vox tot ce trebuie sa faci este sa tastezi ##002# pe ecranul telefonul tău mobil şi să apeşi tasta de apel.

Pentru activarea Vodafone Vox apelează *100#, secțiunea Contul meu, alege Servicii active și urmează pașii din meniu." - SURSA :
https://www.vodafone.ro/......controller

Toate cele bune.

8 răspunsuri:
| Trandafirii a răspuns:

Păi dezactivezi 760

| JaneTheKiller a răspuns:

Suna la numarul lor de mesagerie

| ViorelMarian a răspuns:

Simplu tastezi ##002# pe telefonul tau mobil si gata nu mai ai casuta vocala. BAFTA!

| stefaniastefi a răspuns:

Suna la *100# si dai pe 5 (contul meu), apoi 0 (continua) si 12 (casuta vocala) acolo o sa vezi ca daca o ai activata o sa iti dea 1 (dezactivare).
Funda?winking

| MihaiPlacinta a răspuns:

Salut, pai uite daca vrei sa deactivezi casuta vocala tasteaza ##002# si urmeaza pasi de acolo si cand vrei sa o pornesti din nou tastezi *100# si urmezi pasi, sau uite mai simplu https://www.vodafone.ro/......controller

simplu nu, iti urez bafta :D

| Cosmin710 a răspuns:

Suni la 333 si de acolo te indruma ei!
Funda?

| Rose2005 a răspuns:

Suna la nr. lor de mesagerie vocala.
bafta!

| Cosmin2893 a răspuns:

Pentru a dezactiva mesageria vocală la Telekom sau Vodafone este un singur număr unic care funcționează foarte sigur acest număr unic este: ##002# și tasta de apelare pe ecranul telefonului îți v-a apărea toate devierile sunt amânate sau ceva de genul.
După ce îți apare acest mesaj închizi telefonul și îl redeschizi.
Sper că țe-am fost foarte de folos?