| Okin14 a întrebat:

Buna!
Cum functioneaza Wi-Fi-ul?
Am modem romtelecom -Huawei...

4 răspunsuri:
| Ceriik a răspuns:

Conecteaza router-ul cu PC-ul cu ajutorul cablului primit in pachet, bagi o mufa in portul WAN si cealalta in portul de la placa de retea a PC-ului. Dupa ce ai facut asta, deschide browserul si intra pe adresa http://192.168.1.1 si incepi sa faci configurarea ca in acest video: http://www.youtube.com/watch?v=XahTT2SN4e0.
Semnul exclamarii iti indica faptul ca e limitata conexiunea, deci nu ai facut ceva cum trebuie.

| Joker1305 a răspuns:

Pai intreaba pe aia care au instalat wifi-ul happy, Funda?

| Okin14 explică:

Wi-fi-ul telefonului...

| CrazyWLF a răspuns:

Adica ce doresti sa spui prin,, Cum functioneaza Wi-Fi-ul?''Cum il activezi?-Daca doresti sa spui asta intri pe 192.168.1.1 daca e contractul pe numele unei persoane de sex masculin sau pe 192.168.1.2 daca e contractul pe numele unei persoane de sex feminin (contractul de la romtelecom), iar acolo activezi Wi-Fi. Sper ca te-a ajutat raspunsul! Daca nu vei rezolva suna pe cineva de la companie ca sa vina sa te ajute!