| 123456789eooo a întrebat:

cum imi activez internetul pe telefon? am BlackBerry 9320 si sunt pe Orange! mersi:**

6 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a putea accesa internetul de pe un telefon Blackberry si o cartela Prepay trebuie sa ai activata o optiune de tipul BlackBerry. Aceasta iti ofera acces la un APN dedicat. Dupa activarea optiunii iti poti crea un cont pe blackberry.orange.ro si din cadrul contului iti vei putea trimite service book-urile care seteaza telefonul pentru a accesa internetul prin APN-ul dedicat. In cazul telefoanelor Blackberry nu se pot efectua setari manuale pentru acces la internet. O astfel de optiune poti gasi aici: http://www.orange.ro/prepay/optiunea-blackberry.html

O zi buna,
Orange Helper

| Generalul a răspuns:

Pai vezi daca are abonamentul net, iar daca nu, te poti conecta prin wi-fi

| 123456789eooo explică (pentru Generalul):

Nu sunt pe abonament am cartela de Orange normala

| wolverine13 a răspuns:

Intra pe http://www.orange.ro/setari-telefoane/ introduci nr. de tel, apoi iti alegi modelul si ti le trimit ei prin sms, Bafta!

| TheHeineken a răspuns:

Du-te la un Orange shop si ti-l vor activa eiwinking

| BebelushaRoz a răspuns:

Suna la 484 si o sa iti trimita setarile