| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face ca pozele si videoclipurile din telefon sa ramana salvate chiar daca le sterg? Nu stiu daca am explicat prea clar. Ideea e ca am vazut la cineva ca avea pozele si filmuletele in telefon dar si in google foto si chiar daca ea din telefon le stergea in programul ala tot ii ramaneau salvate. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Random123456 a răspuns:

Ca sa iti ramana in google foto trebuie sa le faci backup. Poti sa intri si sa alegi optiunea de backup automat in sensul ca de fiecare data cand vei fi conectat la wi-fi, pozele ti se vor stoca in google drive. De exemplu poti intra in contul tau google si sa vezi acele poze de pe orice alt dispozitiv gen tableta/laptop/telefon ca ele nu mai sunt salvate in telefon ci in contul google. Spatiul maxim de stocare e 15 GB. Ca sa faci backup la poze, intri in google foto si, daca nu esti deja conectat, te conectezi, apoi tii apasat pe o poza ca sa iti apara selectia, selectezi pozele dorite si in dreapta sus ai optiuni si gasesti optiune de backup. Setarile le gasesti in stanga sus dupa ce apesi pe o iconita cu trei linii orizontale, paralele. Bafta si sper sa te ajute! Seara faina happy

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Eu iti recomand sa folosesti Dropbox.
Descarca aplicatia, instaleaz-o, configureaz-o, si vei rezolva aceasta problema.

| octav005 a răspuns:

PAI FOLOSESTE aplicatia google foto, si acolo faci un backup. dai sincronizare la poze, si pozele le vei avea acolo, dar necesita internet pentru a le putea vizualiza

| iwefgOficiall a răspuns:

Probabil folosea google drive ancearca uploadezi fisierele acolo si ati raman acolo pozele si poti sa le stergi din telefon.
O sa ai o anumita limita de spatiu probabil 10 gb sau 5 gb.

| xBanKai a răspuns:

Se numeste OneDrive sau CLOUD sistem de stocare pe internet. E foarte simplu cauta pe Youtube. Funda? big grin

| 8623 a răspuns:

Daca ai google foto, le poti sterge din galerie ca acolo iti raman. Funda?

| mihela94 a răspuns (pentru 8623):

Am sters cateva poze pentru a vedea daca raman, dar se sterg si din google foto