| sellyz a întrebat:

cum pot sa fac ca pe android toate jocurile, pozele si melodiile pe care le descarc sa-mi intre pe cardul de memorie.am incercat, nu merge.P.s am Nivo.plz am nevoie de ajutor.

9 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Pe card nu poti sa pui decat pozele si melodiile, dar jocurile care le descarci de pe google play nu poti sa pui decat o parte din ele.

| Hexiled a răspuns:

In setari asa cum la mesajele pe care le primesti si pozele pe care le faci se salveaza pe card asa si melodiile si jocurile se salveaza sunt 135% ca e din setari

| sellyz explică (pentru Hexiled):

Nu se salveaza nimic pe card.intrebarea e cum pot sa fac sa se salveze tot ce descarc sau ce pozez sau ce filmez sau etc etc toate pe card?

| anduandu13 a răspuns (pentru sellyz):

Pozele si muzica le muti manual le bifezi si le muti

| sellyz explică (pentru мαяdυк):

Nu am memoria interna deloc.intrebarea este cum le pot salva pe card?

| anduandu13 a răspuns:

Buna am si eu problema aceasta. jocurile nu le poti salva doar pozele si melodiile le poti baga in card. Exist aun program root care iti pierzi garantia daca il instaleaza un specialist. Si nu, nu e din setari.

| panther2007 a răspuns (pentru anduandu13):

In primul rand nu este asa cum spui tu, root-ul nu este un program, este o functie blocata a tabletei/telefonului tau, o functie ce o data deblocata iti permite sa controlezi in totalitate dispozitivul prin programul superuser ce iti da permisiunea aplicatiilor ce au nevoie de permisiunii speciale (shell), insa in momentul in care ti-ai root-at dispozitivul nu inseamna ca ti-ai pierdut neaparat garantia pentru ca root-ul se poate da jos si telefonul revine la starea lui initiala!
Acum sa raspund si persoanei ce a pus intrebarea, din pacate tableta ta nu are functia in setarii de a iti muta aplicatiile in cardul sd, poti sa treci la o noua versiune de android (asta daca exista un update pentru tableta ta) care sa iti permita sa muti aplicatiile pe cardul sd. In caz contrar exista 2 posibilitatii
1. Cauti in android market move to sd si descarci una din aplicatiile listate ( nu toate sunt functionale)
2. Faci root la tableta si downlodezi din google market aplicatia Gl to Sd si cu ajutorul ei muti toate datele aplicatiilor in cardul sd

| anduandu13 a răspuns:

Le bifezi manual si selectezi mutare