| aliali61 a întrebat:

Curand mi-am cumparat o tableta totul a fost ok sunt multumita de ea, insa acum cateva seri am observat ca nu se mai incarca, e mufa incarcatorului in ea, dar nu arata ca se incarca..cred ca este o problema cu incarcatorul..intrebarea mea este. daca cumpar un incarcator(de telefon) cu aceeasi mufa ca a cablului de date, credeti ca o sa functioneze? (am incercat asta cu telefonul si merge..adica telefonul meu are locul unde se baga mufa pentru a.l incarca. micut si rotund, iar locul unde se baga cablul de date mai lat,, si am facut rost de un incarcator cu aceeasi mufa (mai lata) si am bagat.o acolo si se incarca)...scuzati categoria,am nevoie de un raspuns urgent. multumesc anticipat, ofer si fundita celui mai bun raspuns.

4 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Mufa de care zici tu este mufa usb mini 2.
daca ai cablu de date cu mufa aia, tableta se poate incarca la pc, nu trebuie neaparat sa iei incarcator.
iar daca iei incarcator de telefon, se va incarca mai greu decat cel original deoarece nu are amperaj mare.
sfatul meu este sa o incarci la pc si sa trimiti incarcatorul la garantie.
asta daca nu ai rupt tu firu/mufa (ceea ce nu acopera garantia)
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

| aliali61 explică (pentru SasNetRomania):

Pai am incercat sa-l incarc.dar la laptop si nu merge.

| SasNetRomania a răspuns (pentru aliali61):

Ce tableta este? posibil sa nu suporte incarcarea de laptop.
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

| aliali61 explică (pentru SasNetRomania):

Id de mess sas.samp? te-am baga in lista da-mi accept. daca nu adauga ma tu : buliali61