| Shi_Atat_DeEa_1998 a întrebat:

Daca achizitionez o cartela cu număr, fără credit.
Pot primi mesaje pe acel număr? Sau doar daca e credit pe ea?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

NU
poti sa iei o cartela cu numar dar fara credit de la Telekom (le impart ca pe bonboane) dar NU poti sa o activezi fara sa bagi credit

dupa care creditul e valabil o perioada (1-3luni), iar apoi ai perioada de gratie in care poti fi sunat(a) 6-12luni

iar apoi trebuie a bagi credit din nou ca sa nu iti expire numarul

insa te sfatuiesc sa iei o cartela prepay de la digi (cel mai ieftin), costa 11lei si ai un credit de 2 euro care cu o anumita optiune tine 3 luni

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Evident că poți primi mesaje.

| Serpisorul a răspuns:

Orice carte noua, cumparata din magazin, are credit pe ea. ( de asta o cumperi )
Si raspunsul este DA. Poti sa primesti mesaje pe orice numar (cartela) indiferent daca ai sa nu credit pe ea.