| ManiacKilleR a întrebat:

Buna,daca am o cartela SIM Vodafone si vreau sa trec la o cartela microSIM pot sa am acelasi numar de telefon de pe cartela SIM? Multumesc

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Sigur ca poti avea acelasi numar. Exista chiar un aparat in care se introduce sim-ul si ti-l taie facandu-l microSim.
Mie mi-au taiat cartela de la magazinul de la care am cumparat telefonul. M-a costat 6 lei (noi).

Iar daca vrei sa pui microSim-ul in telefonul vechi, poti cumpara un adaptor microsim. Costa in jur de 10 lei.

3 răspunsuri:
| AlinAchim a răspuns:

Trebuie sa tai simul tau, nu trebuie schimbată cartela, la orice agenție se poate tăia.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mergi cu cartela veche ( SIM normal ) la o reprezentanţă a operatorului de telefonie şi soliciţi o cartelă Micro-SIM ( ţi-o dă cu acelaşi număr de telefon )!

Prima schimbare ar trebui să fie gratuită, dar te poate costa în jur de 30 lei ( în funcţie de reprezentanţă )...

Toate cele bune!