| Rachieru_Iry_2000 a întrebat:

Daca am virusi pe telefon, acestia vor infecta si cardul de memorie sau cartela SIM? Daca introduc cartela SIM sau cardul se memorie in alt dispozitiv acestea il vor infecta? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ManeStefane a răspuns:

Vor afecta cardul, SIM-ul nu normal.Si da, se pot transmite la alt dispozitiv.

1 răspuns:
| GeniusExtreme a răspuns:

Nu are nici un fel de traba, virusi sunt doar niste programe care modifica registrul telefonului sau al altui dispozitiv si odata ce ai mutat cardul pe alt telefon exista o sansa minora ca acesta sa fie transmis doar daca accesezi iarasi accea aplicatie care a avut virus. Cartela sim nu este afectata.