| 2001claudiu a întrebat:

daca as dori sa reziliez un abonament la Orange, ar trebui sa platesc doar pretul telefonului sau intreg pretul, care consta in 2000 de milioane?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

2000 de milioane? de? ca lei nu cred ca sunt.

in teorie trebuie sa platesti taxa pe care ti o cer ei si nu are legatura cu telefonul ci cu valoarea abonamentului

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma dai pe spate cu 2000 de milioane!
De unde doamne iarta-ma aveti 2000 de milioane, cand banii s-au schimbat de ani de zile?!

Un contract la Orange sau oricare alt furnizor de telefonie, insemna sa intrii intr-un contrcat de minim 24 de luni, unde platetsi lunar o anumita suma care are inclus si telefonul si un anume numar de convorbiri telefonice. Daca depasesti acea cota de convorbiri sau de data, platesti mai mult in luna respectiva.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Poti renunta la abonament inainte de expirarea acestuia efectuand o plata in avans, egala cu valoarea abonamentului lunar inmultita cu restul lunilor ramase pana la expirarea perioadei contractuale.
O zi buna,
Orange Helper

| 2001claudiu explică (pentru OrangeHelper):

Trebui sa platesc toti bani?