| OctavianSps a întrebat:

Daca blochezi un nr. de telefon, se blocheaza si pe whatsup? Sau pe wapp inca poate primi mesaje? Fundaa

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți bloca un număr de telefon. Maximum îl poți pune in blacklist (Lista Neagră), însă tot vei fi înștiințat ca ai pierdut un apel/SMS de la acea persoană.

Pentru a bloca un număr și pentru a-i revoca accesul de a suna la o anumită destinație, este necesar sa înaintezi o plângere la poliție.

Și nu, dacă vei lista numărul in blacklist, nu îl vei bloca și le WhatsApp

Funda?; x

7 răspunsuri:
| denisTiky a răspuns:

Pe whatsapp poate sa iti trimita in continuare mesaje, etc. Daca vrei sa blochezi numarul de tot, atunci mergi pe fiecare aplicatie de pe device-ul tau unde poate sa iti trimita mesaje si o blochezi si apoi nu mai ai probleme. Bafta!

| Uvox a răspuns:

Cred ca sunt independente.

| anonimaalee29 a răspuns:

Ca sa fii 100% sigur, blochezi acel numai pe wapp si apoi numarul in sine.

| eanadandre a răspuns:

El/ea pe whatsapp poate sa iti trimita mesaje! Trebuie sa il blochezi si pe whatsapp

| barosanu69 a răspuns:

Pe wapp poate sa iti dea mesaj

| Neutrull a răspuns:

Nu se blocheaza pe Whatsapp. Numai daca intri si pe whatsapl si blochezi si acolo se blocheaza definitiv

| Militaru_Georgeta_1978 a răspuns:

De ce se folosește whattapul pe un număr de Telefon Blocat