| anonim_4396 a întrebat:

daca folosesc un încărcător de tableta pentru un telefon ce va pati telefonul? Incarcatorul telefonului scoate 5v si 850 mA pe cand incarcatorul tabletei scoate 5v si 2 A
Va fi afectat ceva? Daca da, ce?
Funda

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poti incerca linistit, dar nu si invers.

| express11 a răspuns:

Nu.scoate intre 2-5v.deci 5 v scoate telefonul.nu are nimic.

| GeorgeH17 a răspuns:

Nu se intampla nimic
diferenta de la 2 A la 850 ma este de fapt viteza de incarcare a acumulatorului de la telefon sau tableta

| lablocsuperfan a răspuns:

Eu folosesc un incarcator de telefon pentru tableta si nu se intampla nimic. Spune marcile, daca se intampla ceva in timpul incarcarii ca sa-ti pot da un sfat.