| Moraru_Beatrice_1979 a întrebat:

Buna!
Daca imi iau un iphone de la Orange, cu abonament (de black friday, acum).
Ce trebuie sa fac?
Daca nu am abonamentul respectiv, platesc pretul normal?
P.s daca va uitati, telefonul este Iphone 5c 8gb.
Multumesc anticipat! Ofer funda la cel mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pretul telefonului difera in functie de tipul abonamentului activat. Poti incerca o simulare de pret aici: https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/iphone-5c. Pentru activarea abonamentului si achizitia telefonului, te asteptam in magazin.

O zi buna,
Orange Helper

| Robi1444 a răspuns:

Buna!
In primul rand conteaza ce fel de abonament vrei sa faci ca dupa asta sa fie si calculat pretul telefonului.
Daca nu ai abonament la Orange, atunci ar trebui sa dai avans, de ex daca iti faci un abonament de 25 de E, trebuie sa dai 25 x 3 = 75 E + pretul telefonului (abonamentul in avans se recupereaza in urmatoarele 6 luni, adica platesti numai jumatate din abonament)
Deci pe scurt dai banii asa : Abonament in avans + pretul telefonului la abonamentul ales.
Sper ca te-am ajutat cu ceva.