| ÁnΌMŀŠ a întrebat:

Daca las telefonul la incarcat o noapte intreaga este vreo problema? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| CostacheGiani15 a răspuns:

Depinde si acum ce fel de telefon ai, daca ai smartfon, bateria are un cip in care permite trecerea curentului electric odata incarcata se va inchide alimentarea bateriei deci nu este o problema daca ti telefonul in priza peste noapte. Mai sunt si bateri care nu au acest tip de functionare ele incarca tot timpul deci in timp se va pierde regimul bateriei adica nu va tine mult, se va umfla, si in primul rand se va incalzi incarcatorul foarte tare. Si inca ceva pentru a avea o baterie cu o viata lunga nu trebuie niciodata sa te joci sau sa umbli pe telefon cu el la incarcat deoarece ii vei da peste cap regimul bateriei si se va incalzi foarte tare atunci cand il folosesti in priza.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Telefoanele raltiv noi sunt destul de inteligente incat sa nu aiba probleme de genul, pur si simplu isi taie alimentarea cand bateria e plina

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Telefoanele moderne au programe de oprire cand bateria este incarcata.

| vocea a răspuns:

Nu este nici o problema dar o sa scada din baterie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,se va strica bateria, nu o sa mai tina asa mult si eu am facut acest lucru si acum regret sad

| MiyakoSaki a răspuns:

Daca il lasi prea mult bateria incepe sa cedeze.Mai bine nu-l lasi happy

| Panteraa a răspuns:

Nu. Dar ai grija, sunt unele telefoane care lasate prea mult la incarcat se incalzesc foarte tare si risca sa se strice. Vezi daca se incalzeste, daca nu, nu e nici o problema. Consumi curent degeaba lasandu-l.

| Cata240 a răspuns:

Nu cred. Eu aproape in fiecare noapte il las la incarcat.

| Mihai04Radu a răspuns:

Nu se antampla nimic bateria a-si ia energie cata are nevoie. Funda please

| SlayChamber a răspuns:

Buna. nu este nici o problema daca lasi telefonul la incarcat peste noapte.

| rarya a răspuns:

Nu este nici o problema eu l-am lasat pe al meu si nu s-a intamplat nimic.

| laurentiu16660 a răspuns:

Sincer eu il las asa de 3 ani si merge la fel