| brokxy a întrebat:

Buna daca vreau sa cumpar un telefon de pe eMAG dar stiti ca nu merge cartela pe ele deoarece asa au facut idiotii astia sa mearga doar pe telefoanele pe care le vand ei pe abonamentul lor. Cum se poate debloca sa mearga cartela pe abonament si pe un telefon nou?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Habar n-ai ce vorbesti. Ori te-a mintit cineva ori ai luat ceva de la ei si era defect. Ori caracterizezi pe altii dar tu esti mai rau decat ei. Acolo toate sunt deblocate de orice retea.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Jignesti pe altii cu un epitet care ti s-ar potrivi, mai degraba, tie. Telefoanele de pe eMag sunt la liber si nu sunt blocate in retea. Doar telefoanele de la provideri sunt blocate in retea si alea din ce in ce mai rar.

| brokxy explică (pentru Salontanul):

Ok scuze nu stiam. Multumesc. Nu pe cei de la Emag voiam sa ii jignesc lol. Pe cei de la Telekom la care am abonament ca mi-am cumparat odata un telefon din oras si nu a mers cartela de la telekom pe el deloc.

| Frank51 a răspuns:

Telefonul se blocheaza in retea, nu cartela!

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu se intelege ce vrei tu sa spui acolo. Un telefon de pe eMAG este liber de retea, poti baga ce cartela vrei in el.

| brokxy explică (pentru Furnicuta000):

Multumesc scuze nu stiam doar ca eu mi-am luat odata un telefon din oras si nu a mers cartela pe abonament pe el deloc.

| cfrtobias a răspuns:

De pe eMAG nu is blocate pe retea merge orice cartela, pe Vodafone era mai demult si acum poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

EMAG nu vinde blocat în rețea. Doar ce cumperi pe abonament de la Orange, Vodafone, Digi.