| anonim_4396 a întrebat:

Buna, daca vreau sa imi schimb camera foto de la telefon, se poate? si cam cat m-ar costa? Am un Allview si nu face poze deloc calumea...

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu cred ca merge sa iti pui o alta camera mai performanta, pentru ca ea este legata de placa de baza si prin anumite programe setate deja de producator, implementate in sistemul de operare.
Camera nu este un obiectiv individual.
Nu stiu daca cineva ar face asta; poate doar cineva care ar vrea sa testeze acest lucru.
Ai putea sa te interesezi in mod personal la un service.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca inainte facea poze mai bune i acelasi conditii, este posbil sa fie mizerie pe ferastruica camerei.
Pentru a o curata, ai nevoie de un betisor de curatat urechile, cu vata, imbibat in spirt sanitar si stors bine intre degete. Cu capatul umezit stergi bine fereastra camerei si mizeria de pe fereastra va disparea, imaginea va fi mai buna.
Daca mizeria este depusa in interiorul ferestrei, atunci trebuie sa mergi cu telefonul la un service pentru curatire.

Daca nici inainte nu facea poze bune, atunci fa poze la lumina soarelui, sa nu fie plin de "purici" imaginea.

| gelu1970 a răspuns:

Camera foto poate fii sbstituita cu una identica in cazul in care sufera o defectiune. tu vrei una mai performanta. in cazul tau trebuie sa iti cumperi alt telefon.