| Anaasstasssssiaa a întrebat:

De 2 zile mi-am adus telefonul de la reparat. Am un iPhone 7 plus și este in garanție, îl am de câteva luni si dintr-o data a apărut o linie neagră când deschideam camera frontala, însă, telefonul funcționa super ok, cei de la service mi-au schimbat display ul și acum este ok, am fost sa îmi pun folie pe ecran, precizez ca am fost la un Orange, dar cei de acolo nu sunt cei mai mari specialiști... azi mi s-a întâmplat sa se blocheze touchscreen-ul, dar butonul Home merge perfect și are comanda.
Întrebarea mea este dacă este posibili ca folia sa nu fie pusă bine?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Nu cred că e de la folie, altfel nu îţi mergea touch-ul de când ai pus-o.Cred că telefonul e de vină, dacă s-a stricat de 2 ori în câteva luni. Poate l-ai şi scăpat de multe pe jos şi asta afectează display-ul, placa.

| Anaasstasssssiaa explică (pentru J0B0MAT):

Într-adevăr, nu este de la folie, am dat folia jos si l-am trimis la service. Astept sa vad ce raspuns o sa primesc de acolo

| J0B0MAT a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Pe viitor pune-i folie de sticlă, ia-i o husă bună şi ai mai multă grijă de el.

| Anaasstasssssiaa explică (pentru J0B0MAT):

Așa o sa fac. Mulțumesc

| J0B0MAT a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Cu plăcere.

5 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca intampini dificultati in utilizarea telefonului, iti recomandam sa-l trimiti in Service pentru a fi verificat de catre tehnicienii autorizati.
O zi buna,
Orange Helper