| eemanon a întrebat:

De cateva luni am un s2 plus. sunt in Orange young si in optiune pe langa minute am 150 mb dar facebook si yahoo nelimitat. Pe celalalt telefon care era un Nokia asha 201 nu imi consuma mb daca intram pe facebook, insa acum imi consuma foarte mult. As putea rezolva intr-un fel problema?

3 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Buna. Intra la setari> wireless si retea> retele mobile>mod de retea, si selecteaza "numai gsm".
Ai grija, dupa ce termini de utilizat internetul, intri tot la retele mobile si debifezi "utilizare pachete de date"

| DelphhiN a răspuns:

Diferenta dintre aceste telefoane s2 plus si Nokia asa 201 este faprul ca acest s2 are sistemul de operare android, ceea ce inseamna o mare diferenta, sfatul meu este sa scrii la google http://www.m.facebook.com/ si sa ti salvezi aceasta pagina (pe ecranul telefonului) si cand doresti sa intrii pe fb trebuie doar sa dai click pe acea iconita...si nu o sa ti mai ia mb, asta doar daca nu o sa incarci fotografii, iar la yahoo tot asta trebuie sa faci, ei mentioneaza daca ai citit atent ca ai facebook si yahoo nelimitata de la ei de pe site. funda?
app si inca ceva dezactiveaza reteaua 3g si activeaza 2g o sa ti mearga putin mai greu dar o sa te tina mb mai mult, si dezactiveaza update-urile automate
funda?

| ultrassss a răspuns:

Iti raman foarte multe aplicatii deschise care iti utilizeaza mb