| Dayiii96 a întrebat:

Buna de cateva zile mi-am luat un Allview x1 soul de pe olx cu transport prin posta, dar cand a ajuns surpriza...domnu zicea ca telefonul are bule de aer sub folie,si chiar asa arata in poza si ce sa vezi surpriza,acele buline sunt in ecran... exact ca niste bule de aer sunt dar nu stiu de la ce s-ar fi putut defecta,daca stiti lamuriti-ma, doi la mana cand sunt la frig are obiceiul sa se apese el pe unde vrea sau sa nu functioneze touch-ul ideea e ca am garantie la el dar ma tot gandesc sa nu fi schimbat domnu displayul intr-un service pt pe garantie nu este nicio reparatie trecuta si drept urmare bulele de aer...ce zicetii?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Este un singur mod de a afla, te duci la garantie si prezinti problemele telefonului, vei primi un formular pe care iti scrii numele, adresa, numarul de telefon parca si undeva problema sau motivul pentru care vrei sa trimiti telefonul in service deoarece telefonul va fi trimis in service si abia cand se intoarce din service vei sti cu exactitate daca da sau bawinking Cel ce lucreaza in magazinul la care predai telefonul probabil nu stie cu exactitate cand reparatia este acoperita de garantie si cand reparatia nu este acoperita de garantiewinking
Uite, asta este unul din motivele pentru care prefer sa ma duc eu la Domnul/Doamna de la care cumpar sa-l ridic personal, sa-l testez acolo decat sa-l primesc prin curier, curierul se grabeste, pana deschizi cutia pana nu stiu ce, ai dat banii si pa, curierul pleaca, ramai cu telefonul, vanzatorul isi primeste banii si nu-l mai intereseaza de tine, cam asa sunt 40-50% din cei ce vand telefoane si alte alea cu mici defectewinking nu le precizeaza, te lasa sa le afli tuwinking
Cati bani ai dat pe telefon? Pentru ce l-ai luat? Cum ai de gand sa-l folosesti? Iti voi spune exact ce poate si ce nu poate, am avut sansa sa-l testez in-depth, destul de bine!

4 răspunsuri:
| Dayiii96 explică:

Plus ca in unele locuri se observa ft putin niste beculete

| Dayiii96 explică:

Ma gandesc ca daca la reparat undeva nu imi mai repara pe baza garantiei

| Dayiii96 explică:

Il voiam pentru mine, ma intereseaza detaliile despre el, chiar insist

| Dayiii96 explică:

400 de lei dar asta am negpciat mult cu vanzatorul