| Forev3rAlone a întrebat:

De cateva zile primesc apeluri de la numere cu prefixul,, 00855 si 00225". Am cautat pe internet si am gasit ca sunt prefixe pentru Africa/Asia.In fine, chestia este ca de fiecare data cand ma suna unul din numere, mi se adauga 0, 65 cost suplimentar (am abonament). Nu raspund la apel, ci doar suna insa imi adauga cost suplimentar si chiar nu stiu ce sa fac.Am sunat la cei de la Telekom sa ma ajute dar nici ei nu stiu ce sa faca..Telefonul meu nu imi permite sa blochez anumite numere, ci doar toate apelurile, iar cei de la Telekom mi-au spus de asemenea ca nu pot bloca aceste numere din cauza ca nu le pot identifica.
Ma poate ajuta cineva?

8 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

E nasoala treaba. Insista la cei de la Telekom, trebuie sa faca ceva! Du-te la ei la sediu, sunt cam ignoranti la telefon.

| Forev3rAlone explică (pentru aXy99):

Am sa mai insist, multumesc! sper sa se rezolve.

| MskDesign a răspuns:

Ce telefon ai?

| Forev3rAlone explică (pentru MskDesign):

Pe Nokia Asha 200 patesc asta.

| ladyMillion a răspuns:

Daca va continua treaba tot asa, eu te sfatuiesc sa renunti la abonament!

| RadikalGamer a răspuns:

Ce prostie! Dacă te sună cineva, tu să plătești. Du-te la un service Telekom si explică-le

| dandana2015 a răspuns:

Daca se adauga acei banuti, ce te deranjeaza ca suna cine`o suna? Suna pe banii lor nu pe ai tai happy

| Forev3rAlone explică (pentru dandana2015):

Acei banuti eu trebuie sa ii platesc, mie mi se face cost suplimentar..momentan am doar 2, 60 E la cost suplimentar, dar daca continua sa sune si sa-mi ia mie bani, nu-mi convine, si nu inteleg de ce se intampla asta.Nici macar nu raspund..Platesc bani pe langa abonament fara sa am vreo vina..si toti imi spun ca,, nu se poate face nimic". :/