| anonim_4396 a întrebat:

De câteva zile telefonul nu-mi mai citeşte SIM. Am băgat o cartela micro în el, iar de atunci nu mai citeşte nici o cartela! Pinii nu sunt rupti. Telefonul este SAMSUNG GALAXY GRAND NEO. Mă poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Du-l la un service, poate exista impuritati unde bagi cartela si trebuie curatat locul.

| KinderBeibb21 a răspuns (pentru LaLaura):

Am fost la un service, eram in trecere... au spus ca pinii sunt ok, arata bine, dar cum am bagat cartela aceea nu a mai mers nici o cartela.

| Fesnic_Raluca_1995 a răspuns:

Reseteza telefonul! Nu prea are vreo legatura dar poti incerca!

| KinderBeibb21 a răspuns (pentru Fesnic_Raluca_1995):

L-am resetat, i.am schimbat si softul, la fel face!

| Fesnic_Raluca_1995 a răspuns (pentru KinderBeibb21):

Atunci habar nu am! Poate e dus!