| maria0405 a întrebat:

Buna! De ceva timp ma gandesc sa imi schimb telefonul. La moment am un iphone se 2016, pe care il am din ianuarie 2019. Foarte bun telefonul doar ca ecranul prea mic, iar de cand cu ios 14 ma tine putin bateria, in rest nu am ce sa reprosez.
Nu stiu ce telefon sa imi iau la un buget mediu de 1500 ron. Ma bag numai pe Samsung si iphone deci fara alte recomandari, ecranul mare, generatia destul de noua (max. 3 ani de la aparitie), sa primesca si update-uri, spatiu de stocare si minim 3g ram. Nu trebuie ca telefoanele sa fie neaparat noi, dar nici uzate. Multumesc!

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Recomand telefon nou.
De obicei telefoane au 2 ani garanție. După acest timp bateria se descarcă repede. Un telefon de 3 ani deja se descarcă mai repede decât iPhone-ul tău.
Un Xiaomi este bun; dar dacă știi că vei ajunge în zone cu semnal slab, ia-ți un Nokia (este marca cu cel mai bun semnal) sau orice altă marcă renumită.

| NLS a răspuns:

A52, modelul cu 6GB RAM si 128 stocare (dar are si suport de card), cum foarte bine a zis si colegul.
Momentan e redus la 1590 RON la eMAG

La Altex gasesti varianta pe albastru chiar la 1400 RON
https://altex.ro/......TA52128BL/

E telefonul cu cel mai bun raport calitate/pret (cel putin de la Samsung).

Nu are 5G varianta cu acest pret, insa tot e un candidat de nerefuzat.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a52-pictures-10641.php

| Yuoia a răspuns:

Daca ti se pare ecranul prea mic, ia-ti o tableta cat un laptop.

| Invictusman a răspuns:

Samsung a52

| nicușormarian11 a răspuns:

Daca mai pui un 7 mil am eu un telefon de vanzare, Oppo Reno 3 pro 5G, e tot Samsung, 12 ram 256 gb memorie 90 hz procesir sd 765+. Putem negocia usor prețul.