| AlinaaRaluca a întrebat:

De ceva timp, telefonul meu merge in lag, desi e nou,avand cateva luni de cand l-am cumparat. Intr-adevar, nu am semnal, insa acum cateva luni mergea super bine si cu si fara semnal si cu aceleasi aplicatii pe care le am si acum. A inceput sa se miste greu de saptamana trecuta dar nu stiu de ce. Am un antivirus si scanez, nu am nimic, sterg fisierele nedorite si ii dau o curatare ca sa se miste mai repede telefonul, insa se misca la fel de greu. Pe Youtube se misca tot in reluare si imaginea ramane blocata, si mai nou de azi nici routerul nu mai e bun, ca o fii de la ei sau de la mine, nu stiu. Dar cand am net, cand nu am. Si nu numai eu, si pe calculator, telefoanele parintilor este la fel. Ce pot face in legatura cu telefonul ca sa se miste ca nou? Si nu vreau sa-i dau resetare din fabrica sa pierd tot ce am in el... multumesc

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Da o resetare. Dureaza cateva minute si o sa fie ca nou.

| danutzu96 a răspuns:

Mai intai specifica si ce telefon ai.

Buna!

Singura chestie pe care o poți face e sa îți mai ștergi din ce ai pe acolo sau sa bagi informația in pc sau laptop și după sa ii dai resetare din fabrica. Alta metoda nu prea este.